Colmic Cup -kan.Łężyński


arek.jpgSobotnie zawieruchy i opady śniegu nie odstraszyły uczestników drugich w tym roku zawodów z cyklu Colmic Cup 2011. Tym razem zawodnicy gościli na dobrze już znanym kanale Łężyńskim, słynącym z ogromnej ilości uklei o tej porze roku. Jednakże zeszłoroczne zmagania pokazały, że pojawienie się tej ryby w kanale nie jest już takie pewne jak w latach poprzednich. Treningi potwierdziły jednak, że nie będzie źle, a w niedzielę nad brzegiem stanęło 50 zawodników w tym trójka członków naszego klubu.

d_wojtas.jpgPewnie nie jeden ze startujących marzył o ponad 20kg połowie, a to ze względu na 4 godzinny czas trwania zawodów.Pierwsza godzina uświadomiła wszystkich, że tego dnia ciężko będzie zrobić wymarzony wynik. Ukleja brała nierówno i tylko nielicznym udało się łowić zadowalającym tempem, utrzymując ryby w polu nęcenia przez cały okres zawodów.Najlepiej poradził sobie D.Wojtas,który wykorzystując doskonałe losowanie, bezapelacyjnie wygrał swój sektor i całe zawody z wynikiem 16.890g.
Pozostałe sektory wygrali: P.Wojtas(13.600g), T.Iwanowski (10.950g),D.Maślak (13.485g) i nasz kolega klubowy P.Lach (11.050g).Nieźle jak na pierwszy wyjazd na ryby w tym sezonie spisali się pozostali zawodnicy WKS Swarzędz - K.Dąbrowski (3 miejsce, 11.580g) i A.Piątkowiak (8 miejsce,8.900g).Podziękowania dla R.Paprockiego za wsparcie i przekaz informacji. Podsumowując impreza udana, atmosfera, dobre jedzonko, pogoda i ryby dopisały... tylko to dłuuugie ważenie ;-)wks.jpg  Od lewej: R.Paprocki, K.Dąbrowski, A.Piątkowiak, P. Lach, M.Zachwyc (organizator)