Gottwald Marta


glazurtex

1. Czemu akurat wędkarstwo wyczynowe?

- Kocham wędkowa ć, rywalizować z innymi, a przy tym dobrze się bawić. Na każdych zawodach poznaję wiele wspaniałych osób, które sprawiają, że na zawodach panuje wyjątkowa atmosfera. Moje pierwsze zawody odbyły się w 2003 roku. Porażki traktowałam jako motywację do działań, by stać się lepszym wędkarzem, a sukcesy zaś były nagrodą za ciężką pracę.

2. Które tyczki uważasz za najlepsze ?

- Moją pierwszą tyczką był wspaniały i niezastąpiony Sensas Willebroek, ale od zeszłego sezonu zmieniłam kij na Mavera 401, z którego również jestem bardzo zadowolona.

3. Ulubiony zbiornik/akwen?

- Uwielbiam łowić na każdej wodzie, jednakże najbardziej ciekawym akwenem dla mnie jest zalew Słok w Bełchatowie. Jest to woda bardzo techniczna i wymaga doświadczenia od wędkarza. Jak pierwszy raz pojechałam tam na zawody byłam strasznie zdegustowana, ponieważ poszło mi gorzej niż fatalnie, jednak zmotywowało mnie to do tego, by spróbować chociaż trochę rozpracować tą wodę, co potwierdza 1 miejsce w sektorze na GPP w 2009 roku.

glazurtex

4. Sposób na kanałową płoć?

- Idealnie dobrany zestaw do uciągu, odpowiednio pracująca zanęta, odpowiednie rozłożenie ołowiu, perfekcyjne gruntowanie i trochę szczęścia.

5.Jaką największą rybę złowiłaś na zawodach?

- Największą rybą jaką złowiłam na zawodach był leszcz (2165g) złowiony w l turze na GPP we Wrocławiu na kanale Karłowickim.

6. Twoje największe osiągnięcie sportowe?

- Moim największym osiągnięciem sportowym jest sam udział w zawodach ogólnopolskich. Jednakże mogę się pochwalić kadrą narodową w 2010 roku, 3 miejscem na zawodach z cyklu GPP o ''Puchar Poznania'' w 2010 roku oraz 4 miejscem na zawodach GPP o ''Puchar Bełchatowa'' w 2009 roku.

glazurtex

7. Zanęta na ukleje?

- Preferuję chyba jedną z lepszych zanęt uklejowych, która do tej pory wszędzie się sprawdziła : Trabucco Special

8.Rada dla najmłodszych?

- Każda porażka zbliża nas do sukcesu, więc nie wolno się poddawać!

9. Jakie masz plany na przyszłość związane z wędkarstwem?

- Chcę się dalej rozwijać, opanować odległościówkę oraz łowienie na bardzo mocnych uciągach. Sądzę, że człowiek powinien całe życie dążyć do doskonałości, a kto wie, może kiedyś stanie na najwyższym podium na Mistrzostwach Polski, co byłoby dla mnie spełnieniem marzeń.

Dziękuję za wywiad,korzystając z tego ,że rok się kończy chcę życzyć Ci w Nowym Roku wszystkiego dobrego oraz co raz to lepszych wyników.Myślę, że kiedyś zdobędziesz najwyższe laury i tego Ci życzę.

Autor:Tomasz Baranowskiglazurtex