Mistrzostwa Wielkopolski-z.Piaski


Puchar Wlkp. - Mistrzostwa Wielkopolski - zalew Piaski 30-1.05.2011


Zawody w Ostrowie Wielkopolskim to pierwsza tura GP Wielkopolski, a zarazem Mistrzostwa tego regionu. W zawodach wystartowało 18 drużyn(trzech seniorów w drużynie), ogólnie 63 seniorów i 7 juniorów.

Pogoda od piątku nie rozpieszczała zawodników, było dość ciepło ale wiał porywisty wiatr, który utrudniał precyzyjne operowanie wędkami.

Rybek było dość sporo, dominowała mała płotka(10-15cm), leszczyki średniej wielkości, małe okonki i micro jazgarki. Kilku zawodników miało okazję sprawdzić swoje umiejętności holując niedawno wpuszczone do zbiornika karpie, jednak nie często przekraczały one wymiar 30cm.

Zbiornik Piaski jest akwenem dość płytkim, średnia głębokość na której łowili zawodnicy wahała się w granicach od 60 do 120cm.

Dominowały dwie metody połowu, krótkie baty(4-5m) oraz tyczki (11-13m), którymi silny wiatr utrudniał operowanie.Po pierwszym dniu zawodów drużynowo prowadziła ekipa Jokera-Famotu Pleszew 1 przed absolutnym beniaminkiem w zawodach tej rangi WKS-em Swarzędz, a trzecie miejsce przypadło Hydromakowi Poniec. Zaskakująco gościnni okazali się gospodarze imprezy, drużyna seniorów Złotego Haczyka.

W kategorii juniorów pierwsze miejsce po pierwszej turze przypadło 12-sto letniemu Jędrzejowi Paprockiemu, zawodnikowi WKS Swarzędz. Jak się później okazało właśnie pomiędzy nim, a zawodnikiem Złotego Haczyka, Michałem Kajem rozegrała się dramatyczna i zacięta walka o tytuł Mistrza Wielkopolski w kategorii Junior. Ostatecznie nasz kadet J. Paprocki drugiego dnia uplasował się na drugiej pozycji, przegrywając dwudniowe zmagania o 15g! Vice Mistrzostwo Wielkopolski Juniorów jest jednak wielkim sukcesem tego zawodnika jak i klubu. Gratulacje!!Drugiego dnia zawodów pogoda się pogorszyła, a właściwie zaczęło jeszcze bardziej wiać, co nie ułatwiało życia zawodnikom. W klasyfikacji drużynowej na pierwszych dwóch pozycjach nic się nie zmieniło Joker Pleszew przed Wks-em Swarzędz jedynie na trzeciej pozycji Hydromaka Poniec zluzował Balaton Miejska Górka, ale w końcowej klasyfikacji to drużyna Hydromaka zdobyła brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski.Indywidualnie Mistrzem Wielkopolski został Sławomir Pietrzak z Jokera-Famotu Pleszew 1 przed Krzysztofem Kałużnym również z Jokera, a trzecie miejsce przypadło Danielowi Pietrzakowi z klubu Hydromak Poniec.

Zawodnicy z Pleszewa pokazali po raz kolejny, że zalew Piaski mają opanowany do perfekcji, natomiast dobra taktyka i nastawienie na sukces drużynowy oraz pierwszej jakości robaki dostarczone przez Centrum Wędkarskie Swarzędz dały naszej ekipie zasłużony tytuł Vice Mistrza Wielkopolski!!!Zawody zostały zorganizowane przez klub Złoty Haczyk Ostrów Wlkp. w sposób perfekcyjny, a wszystkie godziny podane w programie zawodów były przestrzegane w tak rygorystyczny sposób że można było nastawiać według nich zegarki.Dziękujemy naszym sponsorom:

Centrum Wędkarskiemu Swarzędz

Firmie RSP Kruszewnia

Panu Arturowi Zysowi

Firmie Armatury Swarzędz

za wsparcie którego nam udzielają w tym sezonie wędkarskim.