Staroń Sławomir


glazurtex
1. Czemu akurat wyczyn?
Wyczyn dlatego, że od kiedy pamiętam uprawiałem jakiś sport i łowiłem ryby a nawet pochwalę się w jednym z nich posiadam trzy tytuły Mistrza Kraju i czteroletni staż w kadrze narodowej. To już historia. Zostały tylko ryby. Bardzo lubię rywalizować i ścigać się. Wszystko co robię staram się robić jak najlepiej dlatego wędkarstwo wyczynowe.
2. Jaką tyczką łowisz?
Posiadam dwie tyczki – jedna na duże uciągi , Maver Jurasic Power 1 , druga na kanały i wodę stojącą Maver 321 Short z obydwu jestem bardzo zadowolony tym bardziej, że mają kompatybilne topy. (Jestem sympatykiem firmy Maver)
3. Ulubiony akwen?
Moim ulubionym akwenem jest rzeka Wisła nad którą się wychowałem, zbierałem pierwsze szlify zawodnicze i zdobywałem pierwsze puchary.

4. Sposób na kanałową płoć ?
Uważam, że nie ma sensu rozpisywać się nad zanętą i traktorami, bo każda woda i pora roku rządzi się innymi prawami i należałoby to przetrenować .Używam mieszanek Sensas’a i Mundial’a i troszkę własnych pomysłów. Generalnie standard to precyzyjne nęcenie, ciemny kolor zanęty i gliny, podane wszystko z kubka , raczej w małych ilościach, chyba że spodziewam się dużych wyników na danym łowisku. Zestawy najdelikatniejsze jakie można zastosować do danej wielkości ryb.
glazurtex


5. Największa ryba na zawodach?
Łowiłem spore leszcze i malutkie Jazgarki. Zdarzyło się, że dziesięcioma Jazgarkami wygrałem poważne zawody. Największą rybą w sporym nurcie była brzana 1680 pkt.
glazurtex

6. Największe osiągnięcia sportowe?

Jeśli chodzi o zawody wędkarskie to największym osiągnięciem było zdobycie dwukrotnie z rzędu Mistrza Okręgu Lubelskiego i wygranie również dwukrotnie całego cyklu Grand Prix Lubelszczyzny.

7. Zanęta na ukleje?
Najczęściej stosuję Trabucco na jedwabnikach plus Specjal MVDE i troszkę glinki chmurotwórczej.

8. Sposób na rzeczne leszcze?
Co do mieszanki - każda renomowanej firmy najczęściej Marcel’a dobrze doklejona i dosłodzona, plus cięte gnojaki i trochę ochotki haczykowej i kokonów. Jeśli chodzi o zestawy to prze gruntowany, optymalnie ciężki do danego łowiska i jak najwolniejszy jego spływ i przetrzymywanie w kulach .
glazurtex9. Rada dla najmłodszych?
Nie poddawajcie się , łówcie, trenujcie , bo nie sztuką jest wygrać. Sztuką jest umieć przegrać z klasą. Wędkarstwo jest sportem dla każdego na długie lata więc wyniki przyjdą z czasem.

10. Plany na przyszłość związane z wędkarstwem?
Chodź łowię od wielu lat, to staram się udoskonalać , poprawiać i korygować wszystkie błędy. Chcę osiągać jak najwyższe lokaty na zawodach okręgowych, komercyjnych i być może krajowych. Chcę rywalizować z najlepszymi w kraju, by się od nich uczyć. Poznawać ich i stać się kolegami.

Do zobaczenia nad wodą. Pozdrawiam Sławek.


Dziękuję za wywiad,życzę samych sukcesów i do zobaczenia w przyszłym sezonie.